Genel

Uygulama Alanları

Yollar

Sokaklar ve otoyollar bizi birbirimize bağlar. Acelemiz varken yollar çok uzun ve sıkıcı, bol vaktimiz varken kısa ve keyifli gelir. Bu yolculuklar günün her saatinde ve her türlü hava durumunda yapmak zorunda kalabiliriz.

Otoyolda, varacağımız yere güvenli bir şekilde ulaşmak için doğru aydınlatma olmazsa olmazdır. İyi aydınlatma, güvenliğimizi sağlar, yolda bize kılavuzluk eder ve yönümüzü bulmamıza yardımcı olur, sevdiklerimize giden yolun daha keyifli geçmesini sağlar. Gece sürüş keyfini doğru aydınlatma ile yaşarız. Ancak, yol aydınlatması kurarken veya değiştirirken, finansal ve uygulamayla ilgili gerekliliklerinde önemini biliyoruz.

  • Optimum işlevsellik
  • Düşük sahip olma maliyeti sunmak için mükemmel ekonomik performans
  • Bakımı en aza indirmek ve trafik akışını sürekli kılmak için üstün güvenlik

Sanayi Tesisleri

Küçüğünden büyüğüne bütün sanayi kuruluşları ülkenin üreten ve üretirken değer katan, ekonominin en önemli yapı taşlarıdır. Birçok sanayi kuruluşu yatırımlarından maksimim geri dönüşü almak için 3 vardiya çalışır. Bu da bir takım maliyetlerin paralel olarak artışını tetikler.

Pera Türkiye`nin ekonomisine yön veren üreticilerimizin fabrika ve depolarındaki enerji ve aydınlatma maliyetlerini, işletmelere özel projelerle %80` e varan oranda azaltabilmektedir. Her işletmenin ve sektörün kendine has bir takım özellikleri vardır. Yoğun pazar araştırması ve Ar-Ge faaliyetlerinden sonra üretilen Pera aydınlatma ürünleri ile mükemmel görüş koşulları, homojen dağılım, doğru parlaklık, renk ve kontrast dengesi sağlanır.Ürünlerimiz günde 24 saat kullanım koşullarında 6 yılı aşan ürün ömrü ile uzun yıllar bakım gerektirmeyerek operasyonel maliyetlerinizi minumuma indirmektedir.

60.000 saati aşan ürün ömrü boyunca bakım ve değiştirme gerekli olmadığından bitmiş ürün atık problemi de yaşanmaz. Düşük güç tüketimi sayesinde CO2 salınımınız düşerken çevreci işletmeler listesindeki yerinizi almış ve bir sosyal sorumluluk projesine imza atmış olursunuz.

Binalar

Işık, insanın mekânı kullanışında da önemli bir araç olarak nitelenebilmektedir. Mekânda çeşitli bölmelerin yaratılmasında, mekânın kişiselleştirilmesinde ve mahremiyetin belirtilmesinde de etkendir.

Mimarlar başarılı çizimlerinden sonra ışıkla bu yapıtlarına nasıl hayat ve sıcaklık vereceklerini düşünmektedirler. Gerektiğinde küçük boyutlarda da kullanılabilmeleri ve uygulama kolaylıkları nedeniyle birçok mimari uygulamada LED mimarların ilk tercihi olmaya başlamıştır. Pera aydınlatma çözümleri ürünleri kullanılarak aydınlatılan mekânlarda LED’lerin gerçekçi rengini, renk çeşitliliğini, ışık yoğunluğunun kalitesini ve lenslerle ışığa yön verebilmenin sağladığı muhteşem izleri görmek mümkündür.

Ticarethaneler

Zincir mağaza ve marketler, yoğun hayat temposunda tüketicilerin günlük ve haftalık ihtiyaçlarını gidermek için sıkça uğradığı, son tüketici pazarının kalbinin attığı yerlerdir.

Aynı zamanda tüketici alışkanlıklarını, trendleri ve karar verme mekanizmalarını gözlemlemek için çok iyi bir laboratuar olan mağaza ve marketler günümüzde modern pazarlama teknikleri sayesinde farklılaşma yaratıp kendilerini rekabetçi kılıyorlar.

Rekabet gücünü artırmak için doğru satış & pazarlama stratejisi, planlaması ve uygulamasının payı çok büyük. Tüketicinin kafasındaki marka bilinirlik ve imajını daima yukarıya taşımayı hedefleyen bu şirketler mağaza dışı pazarlama aktivitelerine yoğunlaşmakla birlikte, müşterinin ürün seçimini yaptığı ve sıcak satışın gerçekleştirdiği iç mekana da ciddi yatırım yapmaktadırlar.

Pera aydınlatma çözümleri ürünleri, müşterilerinin bu yatırımı ve operasyonel aydınlatma giderlerini minimum seviyelere çekmesine yardımcı olmakla birlikte, tüketicinin mağazada alışveriş yaparken, ürünün albenisini yükseltmeye, müşterinin homojen ve sağlıklı aydınlanmış bir ortamda alışveriş etmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra profesyonel aydınlatma uzmanlarınca farklı reyonlar için farklı renk ve aydınlatma efektleri vermesi için dizayn edilmiş Simled aydınlatma çözümleri Dünya standartlarına paralel olarak “uygulama alanı alanına uygun aydınlatma efekti” çözüm paketini sunar. Zincir mağaza ve marketler doğru aydınlatma seçimi etkili bir pazarlama yöntemi ve uzmanlık isteyen bir disiplindir.